foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
- NOWY JADŁOSPIS - 12.08 - 14.08.2019

Eko-Park

Prywatne Przedszkole

    Pierwsza w tym roku szkolnym wycieczka przedszkolaków doskonale wpisała się w nasz projekt "Kocham Cie Polsko,mali patrioci". Lekcję historii i patriotyzmu rozpoczęliśmy od zwiedzania największego zabytku Niepołomic, czyli Zamku Królewskiego. Grupy Tygrysków i Biedronek odwiedziły zamek 13.09 a grupa Słoneczek 14.09. Czekając na przewodnika grupa Tygrysków miała czas na spacer po krużgankach oraz na mini sesję zdjęciową. Była okazja do śmiechu, robienia śmiesznych min i pozowania. Zwiedzanie Zamku rozpoczęliśmy od wystawy "Skarbiec kościelny" gdzie dzieci z zainteresowaniem słuchały informacji o najstarszych eksponatach z Kościoła pw. 10 Tysięcy Męczenników. Duże zainteresowanie wzbudziła również posadzka pamiętająca czasy królewskie. Dzieci na kolanach szukały odcisków palców osób wykonujących cegły zwane "palcówkami". Zdecydowanie najciekawszym miejscem, które dzieci zwiedzały była sala łowiecka.  Dzieci zobaczyły antylopę, będącą pierwowzorem jednorożca oraz guźca czyli słynnego "Pumbę" z bajki Król Lew. W kolejnych salach przedszkolaki miały okazję poznać sylwetki królów związanych z Niepołomicami. Ostatnia ekspozycja to zdjęcia dawnych Niepołomic oraz wystawa z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości. Wszystkie grupy interesująco spędziły przedpołudnie i z uśmiechami wróciły do przedszkola. Zdjęcia

Copyright © 2019 Przedszkole Prywatne Eko-Park Rights Reserved.