foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
- NOWY JADŁOSPIS - 12.08 - 14.08.2019

Eko-Park

Prywatne Przedszkole

    4 grudnia w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim odbył się III Gminny Dzień Osób Niepełnosprawnych. Na uroczystość zostali zaproszeni przedstawiciele placówek oświatowych z gminy Niepołomice. Nasze Przedszkole reprezentowały trzy dziewczynki z najstarszej grupy Tygrysków. W części artystycznej wystąpili podopieczni Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa "Tęcza" w Krakowie. Zgromadzeni widzowie mogli zobaczyć jak osoby niepełnosprawne tańczą m.in. poloneza, lambadę oraz sirtaki (Zorbę). Tygryskom przypomniał się niedawny występ z okazji 100lecia Odzyskania Niepodległości, kiedy to same tańczyły poloneza. Porównywały układ i komentowały występ starszych artystów. Drugą placówką, która przygotowała choreografię do wzruszającej piosenki Hallelujah, byli niepełnosprawni uczniowie z Zespołu Szkół im Br. Alojzego Kosiby z Wieliczki. Na koniec grupa teatralna ze szkoły gospodarzy uroczystości, swoim występem pokazała, że osoby niepełnosprawne są wśród nas i chcą być traktowane tak samo jak osoby pełnosprawne, bez wyśmiewania czy litości. Uczniowie mogli przekonać się jak trudno jest grać osobom niewidomym w piłkę dźwiękową czy kozłować na wózku inwalidzkim. Spotkanie z osobami niepełnosprawnymi wzbogaciło dzieci o nowe doświadczenia, pomogło im zrozumieć jak radzą sobie z codziennością, nie poddając się i patrząc w przyszłość z uśmiechem.

Copyright © 2019 Przedszkole Prywatne Eko-Park Rights Reserved.