- NOWY JADŁOSPIS - 12.11 - 15.11.2019

Temat: Zwierzęta domowe.

Termin realizacji: 12 – 15.11.2019

1. Samodzielne wyszukiwanie informacji o zwierzętach domowych z różnych źródeł.
  2. Poszerzanie wiedzy na temat klasyfikacji zwierząt (ssaki, gady, płazy, ptaki, ryby).
  3. Kształtowanie odpowiedzialności związanej z opieką nad zwierzętami domowymi.
  4. Kształtowanie wrażliwości i empatii w stosunku do zwierząt.
  5. Rozwijanie percepcji słuchowej poprzez rozpoznawanie odgłosów zwierząt.
  6. Wprowadzenie litery „D”, „d” na przykładzie wyrazu deska. Wyróżnianie litery „d” w wyrazach.
  7. Poszerzanie kompetencji językowych poprzez analizę i syntezę głosek w słowach związanych ze zwierzętami domowymi.
  8. „D jak deska” – doskonalenie analizy i syntezy sylabowej i głoskowej słowa „deska”, przeliczanie głosek i sylab.
  9. Rozwijanie umiejętności czytania metodą globalną i sylabową.
  10. Wdrażanie dzieci do uważnego słuchania wiersza M. Strzałkowskiej „Szczeniak”.
  11. Rozwijanie słownika czynnego, doskonalenie umiejętności wypowiadania się na dany temat.
  12. Doskonalenie myślenia przyczynowo-skutkowego – układanie historii na zadany temat.
  13. Przypomnienie na czym polega praca weterynarza.
  14. Wskazywanie podobieństw pomiędzy ilustracjami obrazującymi pracę weterynarza.
  15. Wprowadzenie cyfry i liczby 4.
  16. Rozwijanie umiejętności matematycznych poprzez: tworzenie i nazywanie zbiorów obiektów, odtwarzanie rytmów 3-4 elementowych słuchowo-ruchowych.
  17. Ćwiczenie narządów artykulacyjnych.
  18. Rozwijanie umiejętności tanecznych, koordynacji wzrokowo-ruchowej, słuchu muzycznego, poczucia rytmu w zabawach muzyczno-ruchowych.
  19. Wykonywanie prac plastycznych oraz plastyczno-technicznych związanych z tematyką tygodnia.