- NOWY JADŁOSPIS - 12.11 - 15.11.2019

Temat: Jesienna pogoda.

Termin realizacji: 04 – 08.11.2019

1. Współdziałanie z rówieśnikami w zabawie a także obdarzenie uwagą dzieci i nauczyciela podczas zabawy.
  2. Dostrzeganie i podawanie nazw zjawisk atmosferycznych charakterystycznych dla późnej jesieni oraz próby tworzenia deszczowej muzyki – gra na instrumentach.
  3. Rozwijanie umiejętności językowych oraz zachęcenie do zabaw słowotwórczych.
  4. Dostrzeganie kształtów i kolorów chmur, rozwijanie wyobraźni a także tworzenie deszczu przez eksperymentowanie.
  5. Dostrzeganie oraz kontynuowanie regularności i rytmów oraz grupowanie elementów według wielkości.
  6. Utrwalanie nawyku oddychania prawidłowym torem oddechowym przy tworzeniu pracy plastycznej a także ćwiczenia narządów mowy.
  7. Wzmacnianie mięśni kręgosłupa.
  8. Opowiadanie historyjki obrazkowej zgodnie z chronologią zdarzeń oraz używanie określeń: na początku, potem, na końcu. Utrwalanie nazw ubrań.