Temat: Wrażenia i uczucia.

Termin realizacji: 18 – 22.05.2020

• ,,Emocje na twarzy” - rozpoznawanie emocji po wyrazie twarzy, zabawa dydaktyczna. Utrwalanie nazw emocji.
  • Rozpoznawanie emocji innych na podstawie opowieści i ilustracji, dostrzeganie związków przyczynowo – skutkowych. ,,Zły humorek” - wysłuchanie wiersza Doroty Gellner, swobodne wypowiedzi dzieci.
  • Blok zajęć o emocjach – gniew. ,Gniewka” - słuchanie i analiza wiersza D. Niemiec. ,,Schowaj gniew”  -zabawa doskonaląca spostrzegawczość.
  • Doskonalenie umiejętności matematycznych w codziennych sytuacjach – objętość, waga, dzielenie; rozwijanie inteligencji językowej – umiejętność wypowiadania się na określony temat.
  • ,,Złość” - rozmowa na podstawie opowiadania Renaty Piątkowskiej pod tym samym tytułem. ,,Dobre i złe”- klasyfikowanie sposobów radzenia sobie ze złością na dobre i złe. Wyrażanie swoich przeżyć w formie ekspresji plastycznej.
  • ,,Co czuł bohater?” –  określenie odczuć bohaterów bajek i historii znanych dzieciom. ,,Diagram” - doskonalenie umiejętności głoskowania.
  • Rozwijanie empatii u dzieci.
  • Wdrażanie do uważnego słuchania tekstów literackich.
  • Doskonalenie rozpoznania i nazywania podstawowych uczuć i emocji.
  • Wdrażanie do wyrażania swoich uczuć za pomocą ruchu i gestu.
  • Kształtowanie umiejętności konstruowania dłuższych wypowiedzi i odpowiedzi na pytania.
  • Rozwijanie umiejętności rozpoznawania liter i czytania sylab.
  • Doskonalenie analizy sylabowej wyrazów.  Czytanie krótkich czytanek z nowo poznaną literą.
  • Rozwijanie sprawności manualnej poprzez wykonanie prac plastycznych i plastyczno- technicznych związanych z tematyką tygodnia.

Zdjęcia - Wrażenia i uczucia

• zycz_1.jpeg