foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
NOWY JADŁOSPIS 17.09 - 21.09.2018

Eko-Park

Prywatne Przedszkole

PONIEDZIAŁEK

ŚNIADANIE:
bułka z sezamem, z masłem, szynką tradycyjną, papryką, kakao

OBIAD:
Zupa ogórkowa zabielana z ziemniakami /wywar mięsny: kości cielęce, ogórki kwaszone, koper, pietruszka natka, marchewka, pietruszka, seler, por, kapusta włoska, śmietana18% - z mleka, lubczyk, susz warzywny/
Kuskus z kurczakiem i warzywami w sosie curry /filet z kurczaka, marchewka karotka, cukinia, brokuły, pieczarki, mąka orkiszowa - gluten, śmietanka 30% z mleka,  curry, przyprawy, kasza Kus Kus - gluten/
Kompot

PODWIECZOREK:
jabłko, jogurt, herbata owocowa

 

WTOREK

ŚNIADANIE:
płatki owsiane na mleku, bułeczka ziarnista z masłem, szynką drobiową, ogórkiem zielonym, herbata z cytryną

OBIAD:
Krem z soczewicy z pomidorami, czosnkiem i grzankami /wywar warzywny: marchewka, seler; soczewica, pomidory pelatti, czosnek, grzanki pszenno-żytnie - gluten,  przyprawy/
Racuszki z jabłkami /mleko 2,0%, mąka tortowa- gluten, mąka orkiszowa - gluten, jajka, jabłka/
Kompot

PODWIECZOREK:
kabanos drobiowy, kanapka z masłem, pomidorem, herbata

 

ŚRODA

ŚNIADANIE:
kanapka z masłem, serkiem białym, łososiem, rzodkiewką, herbata

OBIAD:
Krupnik zabielany z jarzynami i zieloną pietruszką /kasza jęczmienna - gluten, marchewka, pietruszka, seler, por, lubczyk, pietruszka natka, sól morska, śmietana z mleka, przyprawy/
Klopsy w sosie pomidorowym,  ziemniaki z koperkiem, sałata zielona z jogurtem naturalnym i rzodkiewką /mięso mielone wieprzowe, jajka, bułka tarta - gluten, pomidory pelatti, mąka typ 500 - gluten, śmietana 12% z mleka, sałata zielona, rzodkiewka, jogurt naturalny z mleka, przyprawy/
Kompot

PODWIECZOREK:
galaretka z owocami, pieczywo chrupkie, herbata owocowa

 

CZWARTEK

ŚNIADANIE:
twarożek, kanapka z masłem, ogórek świeży, herbata

OBIAD:
Zupa kalafiorowa zabielana z makaronem i zieloną pietruszką / wywar mięsny: kości cielęce, kalafior,  marchewka, pietruszka, seler, por, kapusta włoska, śmietana 18% z mleka, makaron pszenny – gluten, jajko, pietruszka natka, lubczyk, sól morska, majeranek, koper/
Kopytka z musem malinowym /mąka pszenna - gluten, mąka orkiszowa - gluten, jajka, ziemniaki, maliny, jogurt naturalny z mleka, cukier trzcinowy/
Kompot

PODWIECZOREK:
jogurt, nektarynka, herbata owocowa

 

PIĄTEK

ŚNIADANIE:
kanapka z masłem, pasztetem drobiowym, pomidorem, herbata

OBIAD:
Barszcz biały zabielany z ziemniakami
/barszcz w butelce - gluten, marchewka, pietruszka, seler, por, czosnek, liść laurowy, majeranek, koper, lubczyk, kiełbasa biała, śmietana 18% z mleka, sól morska, pieprz/
Pulpeciki rybne w sosie koperkowym, kasza jęczmienna surówka z kapusty czerwonej z jabłkami i cebulką  /filet z dorsza - ryba, mąka pszenna - gluten, śmietana 18% z mleka, świeży koperek, kasza jęczmienna – gluten, kapusta czerwona, jabłko, cebula, olej, przyprawy/
Kompot

PODWIECZOREK:
szarlotka, sok Kubuś

Copyright © 2018 Przedszkole Prywatne Eko-Park Rights Reserved.