- NOWY JADŁOSPIS - 20.05 - 24.05.2019

OFERTA NASZEGO PRZEDSZKOLA

W naszym przedszkolu realizujemy program zgodny Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego wskazaną w Rozporządzeniu MEN z dnia 23.12.2008r. Program zakłada następujące zadania wyznaczające kierunek pracy nauczyciela z dziećmi:

• dążenie do rozwoju wychowanków, zgodnego z ich możliwościami i zdolnościami
  • rozbudzanie ciekawości poznawczej
  • monitorowanie i stymulowanie  rozwoju psychofizycznego
  • kształtowanie postaw moralnych poprzez uczenie wartości uniwersalnych
  • propagowanie wzorców norm i zachowań społecznie akceptowanych, w tym kształtowanie umiejętności rozróżniania dobra i zła
  • umożliwianie odnoszenia sukcesów i prezentowania własnej indywidualności
  • tworzenie warunków do odczuwania radości z podejmowanej aktywności umysłowej i ruchowej
  • wspomaganie rozwoju
  • organizowanie dobrej współpracy z rodziną, sprzyjającej spójnym oddziaływaniom wychowawczym
  • budowanie poczucia tożsamości narodowej zainteresowanie rolą ucznia poprzez sumienne przygotowanie do obowiązku nauki w szkole

ZAJĘCIA W PRZEDSZKOLU

Podstawową formą działalności dzieci w przedszkolu jest ZABAWA. Zadania programowe są realizowane poprzez organizowanie warunków  do podejmowania zabaw swobodnych i umożliwiania ich rozwoju: od prostego manipulowania do rozbudowanych zabaw konstrukcyjnych i tematycznych. Ciekawe propozycje naszych nauczycieli nie tylko wzbogacą i poszerzą  zakres wiadomości i umiejętności, lecz będą inspiracją  do samodzielnego podejmowania działań przez dzieci. W zajęciach dydaktycznych, muzycznych, plastycznych i ruchowych organizowanych codziennie przez nauczycieli realizowane są główne cele wychowania przedszkolnego tj. ukierunkowanie rozwoju dziecka zgodnie z jego wrodzonymi możliwościami, w kontakcie ze środowiskiem społecznym, przyrodniczym i technicznym - wspomaganie uzdolnień i stymulowanie rozwoju dzieci w przygotowaniu do podjęcia obowiązku szkolnego.
    W naszym przedszkolu oprócz codziennych zajęć edukacyjnych przygotowywanych i przeprowadzanych przez nauczycieli w grupach proponujemy jeszcze dzieciom szereg zajęć nieodpłatnych, których koszty pokrywa czesne.

Zajęcia dodatkowe nieodpłatne:

• język angielski 2 razy 30 min.
  • rytmika 1 raz 30 min.
  • gimnastyka korekcyjna 1 raz 30 min.
  • logopeda 1 raz w tygodniu w zależności od potrzeb
  • psycholog 1 raz w miesiącu w zależności od potrzeb
  • religia 1 raz 30 min.

Zajęcia dodatkowe odpłatne:

• tańce 1 raz 30 min.
  • gimnastyka artystyczna 1 raz 45 min.
  • karate 1 raz 30 min.
  • robotyka 1 raz 60 min.
  • basen 1 raz 45 min.
  • korygowanie wad rozwojowych - zajęcia indywidualne z rehabilitantem