Temat:  Witaj Wiosno!

środa: Zdrowie na wiosnę

czwartek: Wiosna w sztuce

piątek: Żegnamy marzannę

• W tym tygodniu kontynuujemy rozmowę o wiosennych zmianach w przyrodzie, rozkwitających pączkach, powracających ptakach.
  • Dzieci słuchają tekstów opowiadań - rozmawiają na temat utworów, dowiadują się w jakiej kolejności przylatują ptaki na wiosnę.
  • Jak wygląda czapla, skowronek i trznadel, co oznacza, że wiosna "wybucha" , które kwiaty są oznaką wiosny.
  • Dzieci kontynuują "wiosenną matematykę" słuchając zagadek matematycznych, przeliczają oraz dodają i odejmują w zakresie 10.
  • Rozmawiamy z dziećmi o tym jak należy wiosną dbać o zdrowie.
  • Tłumaczymy stary ludowy zwyczaj odchodzenia zimy - topienie marzanny.
  • Poznajemy literę g na przykładzie wyrazu globus, wykonujemy wiele ćwiczeń utrwalających sposób jej pisania i miejsce w liniaturze oraz jej obraz graficzny.
  • Wysłuchujemy głoskę w nagłosie i śródgłosie.
  • Dodatkowo słuchamy piosenek "Idzie wiosna" i "Marzanna zła panna" - bawimy się przy muzyce.
  • Wykonujemy prace plastyczne związane z tematyką tygodnia.