Temat : Nasze podróże.

Termin realizacji: 01 - 05.03.2021

1. Rozwijanie zainteresowań poznawczych dzieci, ciekawości świata, pokazywanie jego różnorodności.
  2. Poszerzenie słownika dzieci o wyrażenia dotyczące nazw geograficznych: Antarktyda, Himalaje, las tropikalny, wydmy, piramidy, pustynia.
  3. Uwrażliwienie na piękno fauny i flory, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i odkrywanie świata poprzez prezentacje multimedialne.
  4. Poznanie litery G,g - kształtowanie analizy i syntezy sylabowej oraz głoskowej, czerpanie radości z samodzielnego czytania.
  5. Zapoznanie dzieci z położeniem biegunów północnego i południowego. Poznanie środowiska życia Inuitów zwanych Eskimosami, czytanie wyrazów tj. igloo, polarnik, biegun.
  6. Zapoznanie ze zwierzętami zamieszkującymi Arktykę ,Antarktydę, Afrykę, poszerzenie wiedzy na temat środowiska przyrodniczego zwierząt dziko żyjących.
  7. Prace plastyczne tj. bezludna wyspa, zwierzęta Afryki, Zwierzęta polarne, lornetka.
  8. Zabawy matematyczne, przeliczanie w zakresie 10, układanie zadań tekstowych w oparciu o konkrety, segregowanie wg podanych cech.
  9. Oglądanie atlasów, książek przyrodniczych, wyszukiwanie kontynentów na globusie i mapie, czytanie literatury związanej z tematem.
  • motyki_prace02.jpg
  • motylki_prace01.jpg
  • motylki_prace03.jpg
  • motylki_prace04.jpg

Copyright © 2021 Przedszkole Prywatne Eko-Park Rights Reserved.