Temat: Święto babci i dziadka.

Termin realizacji: 13 – 17.01.2020

1. Dobre rady staruszka diplodoka” - opowieści przedszkolaków o swoich babciach i dziadkach – dlaczego są tak ważnymi dla nich osobami.
  2. ,,Jak mogę uczcić Dzień Babci i Dziadka?” – giełda pomysłów.
  3. Praca z wierszem W. Chotmoskiej ,, Wiersz dla babci” – zwrócenie uwagi, że prezenty nie muszą być materialne.
  4. Zdjęcia z babcią- powód do zagadnienia braku dziadków ( z powodu śmierci). Oswajanie trudnych tematów.
  5. Nauka piosenki ,,Śpiewa babcia, śpiewa dziadek”
  6. ,,Dobre maniery” – rozmowa o otrzymywaniu i dawaniu prezentów, używaniu zwrotów grzecznościowych”
  7. ,,Szacunek – trudne słowo” – próba zdefiniowania słowa na podstawie opowiadania U. Lewczuk ,,Krzysio uczy się szacunku do starszych ludzi” – zapoznanie z opowiadaniem.
  8. ,,Jak można pomagać osobom starszym” – giełda pomysłów.
  9. Przygotowania teatralno - wokalne do imprezy organizowanej z okazji Dnia Babci i Dziadzia.
  10. Przygotowujemy podarki dla najukochanszych dziadków – czerpanie radości z robienia niespodzianek innym.
  11. Rysowanie szlaczków w liniaturze. Ćwiczenia przygotowujące do pisania.
  12. Zabawy dowolne według zainteresowań dzieci, kształcenie umiejętności zgodnej zabawy.
  13. Tworzenie prac plastycznych, zgodnych z tematyka tygodnia.
  • zycz_1.jpeg
  • zycz_2.jpeg